Сьогодні: 03 серпня 2020, 23:50

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 
{ VISITS } Перегляди: 73  Додали в закладки Додали в закладки: 0  Підпищики Підпищики: 0 
Автор Повідомлення
 Повідомлення Ловля маховою вудкою 19 серпня 2017, 19:38
серпня 2017 19 19:38
#1 
Офлайн
Аватар користувача

Автор теми
Стаж: 3 года 3 місяці 2 дня
Повідомлень: 13
Вік: 60

Репутація: 0
Ловля маховою вудкою


*
Про те, що таке сучасний мах я дізнався кілька років тому. Навесні, коли практично розтанув сніг, на березах з'явилися перші бруньки, я ловив карася на одному з невеликих кар'єрів неподалік від міста Гродно. Зазвичай він в тому кар'єрі клює активно. Прикорм - закинув, і через пару хвилин виразна Карасін клювання: то піде поплавок на дно, то ляже на поверхню води. Але в той день клювання більше були схожі на стусани. Невеликий удар, поплавок сіпнеться, пустить невелику брижі і мляво застигне. Перепробував всі варіанти огрузки поплавка, всі види наживки і насадки. Виразного кльову не було. Як і всі рибалки в такій ситуації згадав і прогноз погоди, і фази Місяця і інші народні прикмети. Але клювання від цього не посилювався. З нудьги став спостерігати за іншими рибалками. І привернув мою увагу молодий хлопець з довгою вудкою в руках. Хлопець стояв трохи на відшибі, активно розмахуючи «палицею». Спочатку я подумав, що він нормально закинути не може. А потім придивився, та після кожного помаху, він щось тягне до берега. Клювання у мене не було, і я вирішив підійти ближче, поспостерігати. Хлопець стояв в розорити між очеретів. Хвилини з того моменту, як я підійшов, не минуло, а хлопець тягнув до берега мірного карасика в грам 200. Мене вразило, що хлопець взяв карася в підсак. Минуло ще пару хвилин, хлопець підвів до мілководдя ... непогану плотву. Для мене це був сюрприз. Про те, що в цьому кар'єрі водиться плотва, я, припустимо, не знав. Хлопець ловив, а я все стояв і дивився, чекаючи паузи в його ловлі, щоб задати питання. Зрештою, якась, по всій видимості, непогана риба завела його оснащення в очерети. Хлопець снасть акуратно обірвав і в той момент я і підійшов до нього. Постояли, поговорили про погоду, клеве. Хлопець показав свій садок, де я з подивом виявив пару линів розміром з долоню, двох красунь - красноперок, кілька пліток і карася в такій кількості, що, якби не був свідком лову, вирішив би, що хлопець - браконьєр. Хлопця звали Максимом. Він і показав мені вперше сучасну махову вудку з вуглепластика, розповів про оснащенні і на особистому прикладі роз'яснив всі переваги махової ловлі на невеликому водоймищі. Наступного разу я спробував ловити на махову оснастку. І Ви знаєте, працює ця снасть. Є, звичайно, і у неї деякі недоліки, але є і одне неубієнне гідність - клювання видно краще, а, значить більше шансів на улов. Поради Максима спробував я систематизувати і викласти. А то, що з вийшло належить оцінити Вам.

Отже, ловля маховим вудилищем.

Будь-яка ловля починається з якісної підготовки.

Вивчення водойми


Будь-яке водоймище потрібно розуміти. Наші предки вважали, що у кожної водойми є невидимий звичайній людині Господар - водяний або русалка. Можна над цими віруваннями сміятися, тим більше що християнство сита подібних істот бісами, але суть від цього не змінюється. У кожної водойми є щось на зразок душі або свідомості. Адже буває так, що приїжджаєш на озеро в перший раз і з перших же хвилин відчуваєш, що знаєш цю водойму, як свої п'ять пальців. Все тобі в цій водоймі знайоме, на будь-якому місці комфортно. І на душі легко і риба добре клює. А буває і так, що приходиш на водойму підготовленим, з десятком видів наживки, з дорогою фірмової підгодовуванням, з класними, перевіреними на численних рибалках снастями, а клювання немає, настрій весь день погане. У підсумку - ні улову, ні відпочинку. Водоймище потрібно спробувати зрозуміти. У такі тонкі матерії, як Душа Озера, лізти, ясна річ, не слід. Можна просто вивчити особливості водойми.
Відповісти хоча б собі на питання:
1. Яка риба у водоймі водиться?
2. Які у цієї риби звички і кулінарні пристрасті?
3. Де цю рибу можна знайти і чому?

Відповісти на всі ці питання в ході однієї риболовлі навряд чи вдасться. Будуть потрібні дні і місяці, щоб добре дізнатися водойму.  А починати свої «дослідження» потрібно з розвідки дна. Будь-яку рибу цікавлять, перш за все, підводні укриття: різні «столи», ями і приямки, звали і бровки.  Багато хто починає своє знайомство з водоймою саме з особливостей дна в якомусь певному місці. Ця інформація необхідна і для поплавочников і для доночніков.  Для тих, хто освоює махову вудку ця інформація - життєво необхідна.

Как определить характер дна?


Найпростіше взяти човен і проплисти над цікавлять Вас місцем з ехолотом, який дасть найповнішу інформацію: глибину, характер дна, наявність (відсутність) риби. А попутно визначить ще і розмір риби, і її породу. Можна обійтися і без сонара, врешті-решт, не у кожного цей прилад є. Можна проміряти дно за допомогою глибиноміра або простукати спінінгом. Причому спінінг або фідер, якщо його обладнати «чебурашка» розповість про характер дна краще, ніж глибиномір. По тому чи знаходиться на дні мул, пісок, глина або камені, можна визначити зробити висновок і про породу риб, які можуть підійти до обраного Вами місця. Буде потрібно час на те, щоб обчислити перспективне місце, до якого можуть дістати Ваша оснащення. Місце, яке потрібно підгодувати ...

Як підгодувати рибу

Місце підгодовування

Швидше за все рибалці вдається виявити звалювання. По ходу лову можна виявити ще парочку цікавих місць. Але починати все-таки доведеться з підгодовування свала. Для початку потрібно визначити приблизні межі свала. Перспективні місця для підгодовування - початок звалювання і його кінець (найнижчий ділянку схилу, після якого починається пряма ділянка дна). З вибором місця прикормки доведеться визначатися, виходячи з довжини Вашого поплавковою оснащення і глибини в передбачуваному місці лову. Все-таки оснащення на махової вудки глуха. І чим більше глибина в місці лову глибина, тим коротший закид можна зробити за допомогою маху.склад прикормки Існують сезони, в які маховою вудкою можна ловити рибу, не використовуючи підгодовування. Наприклад, навесні, в період пренерестового жора плітки або карася. Восени, коли стає вода чистою і прозорою підгодовування практично ніхто не використовує. Але річна поплавочная ловля без прикормки немислима. До складу прикормки зазвичай включають:
1. Базову суміш;
2. Наповнювач;
3. Ароматизатор (або активатор клювання);
4. Наживка

Завдання будь-якої підгодовування - привернути увагу риби до місця лову і підтримувати цей інтерес протягом всієї рибалки. Базову суміш починаючому рибалці краще придбати в магазині. В якості наповнювача зазвичай використовують будь-яку крупу (перлову подрібнену, кукурудзяну або пшоняну). Ароматизатори використовують, орієнтуючись на смакові пристрасті мешкає у водоймі риби. І ще в кожну підгодовування додають невелику кількість наживки, яка буде використовуватися в лові. Замішують підгодовування безпосередньо на березі. Воду для замісу прийнято брати в тому водоймі, де збираєтеся ловити. Консистенцію і колір прикормки вибирають, виходячи з умов лову, характеру дна і багатьох інших факторів. Втім, про склад прикормки потрібно розповідати окремо.

Процес підгодовування або принади


Якщо Ви маєте в своєму розпорядженні достатню кількість вільного часу, то рибу до обраного місця можна принадити. Для цього підгодовувати її доведеться протягом декількох днів, не намагаючись ловити. Принаджувати рибу можна, використовуючи звичайну підгодовування, а можна застосувати один зі старих, «дідівських» рецептів, найпростіший з яких приведу нижче.
1. На обраному місці вирізається з землі шматок дерну розміром 1 ширина саперної лопатки на 2 її ширини.
2. Дерн перевертаємо землею вгору і висипаємо на нього порцію черв'яків або опариша. Чекаємо, поки черв'як закопається в дерен.
3. Отриманий шматок дерну укладаємо або закидаємо на місце лову.

Всі описані вище дії дозволять залучити рибу на вибраний Вами місце. Через чотири дні на ньому буде клювання, якщо, звичайно, наживку вибрали правильно. Якщо вирішите принаджують за допомогою прикормочной суміші, то приїжджати на місце доведеться мінімум протягом 3 днів. При закиданні прикормових куль на водоймах з течією, слід враховувати силу течії. Закидати кулі трохи вище місця лову. Для підгодовування на свалах кулі можна закидати на схил якомога ближче до точки лову. У день лову місце потрібно перед риболовлею підгодувати рясно. Прийнято готувати від 5 кг прикормки на риболовлю. Третина загальної кількості прикормки потрібно закинути в воду до початку риболовлі. А потім, протягом лову підкидати підгодовування відносно невеликими порціями. Втім, орієнтуватися потрібно на повадки риби, яку збираєтеся ловити. Якщо лящ і плотва до сплесків звикають і незабаром перестають боятися, то лина сплеск води однозначно злякає, він відійде і може ще довго не підходити до підгодованому місця.

Як підготувати місце


Выбранное для ловли маховым удилищем место нужно заранее подготовить к ловле.
Если действовать по науке, то для начала нужно немного подчистить дно в районе ловли. Предстоит ловля на легкие снасти, маховое удилище – инструмент достаточно хрупкий, потому любой зацеп может привести к обрыву или даже к поломке удилища.
Разумнее всего, если это позволяет глубина заранее пройтись по месту предстоящего лова с граблями. Можно использовать спиннинг, используя в качестве оснастки груз и самый крупный тройник. Если даже дно полностью вычистить не удастся, Вы будете предупреждены о различных подводных препятствиях.
На берегу нужно расчистить и подготовить место, где Вы будете стоять. Все-таки маховая ловля – это ловля на достаточно коротких дистанциях. Потому нужно убрать в месте ловли мусор, ветки, старые листья – все, что может издавать звуки.
Хорошо, если заранее удастся установить подставки под удилища. Можно в целях маскировки (а так же для удобства) оборудовать сидячее место. Если берег топки, то можно привезти с собой на рыбалку поддон и устроить так называемую «кладку».
Но главное – расчистить пространство для маховой удочки. Тонкая снасть особенно на ветру может зацепиться за что угодно. Потому в зоне заброса нужно подрезать ветки кустов и деревьев, уделив особое внимание свисающим над водой веткам.

Если все описанное выше сделано, можно приступить к настройке снастей.

Сборка удилища и установка оснастки


*
Найпростіше дію в махової ловлі. Потрібно розкласти телескопічний бланк. Скріпити між собою коліна і прикріпити оснащення до вудилища за допомогою коннектора. Оскільки різні варіанти оснащення готують в домашніх умовах, часу багато це не віднімає. Установка робочого спуску. Якщо ви не збираєтеся ловити верховку або уклейку, то, швидше за все, будете шукати рибу у самого дна. Для цього доведеться потрудитися і з високою точністю виставити робочий спуск поплавка махового вудилища. Загальне правило діє і для водойм з течією і для водойм спокійної води - подпасок (маленьке останнім перед гачком грузило) повинен злегка торкатися дна. При цьому гачок з наживкою і невеликим відрізком приводу в цей момент лежить (або волочиться) на дні. У водоймах зі спокійною водою можна проміряти глибину в місці лову за допомогою глибиноміра і відзначити це відстань спиртовим маркером прямо на комле вудилища. У разі, коли дно в водоймі мулисте, глибиномір може злегка завищити глибину. Якщо Ви помітили, що всі клювання у Вас йдуть «на підйом», значить глибину потрібно трохи зменшити. У водоймах з плином рідко можна знайти ідеально рівну ділянку дна. В цьому випадку оснащення потрібно кілька разів провести над місцем лову, спостерігаючи за поплавком. Якщо він тоні, значить, глибину потрібно зменшити. Якщо не тоне, то глибину збільшують. Поплавок повинен під час проводки тільки злегка притоплюється. Час від часу під час лову робочий спуск поплавка потрібно перевіряти.

Закид оснащення


Легкі снасті краще покласти в потрібне місце, використовуючи або бічній закид, або закид через голову. Жорсткість вудилища зробити це зазвичай дозволяє. Маятниковий занедбаність добре працює тільки при повному штилі з короткими (до 5 метрів) вудлищами.  Якщо дозволяє довжина снасті, то закид краще робити трохи вище за течією відносно підгодованого місця. На водоймах без течії потрібно закинути наживку трохи далі підгодованого місця і злегка снасть підтягнути.

Управління оснащенням


На водоймах зі спокійною водою управляти оснащенням практично не доводиться. Закинув і чекай собі клювання. Після кожного «стусана» риби потрібно бути готовим до підсікання. Волосінь не повинна провисати, не повинно виникати «дуги» на воді.  На протязі оснащення злегка притримують. Це дозволяє наживки рухатися повільніше течії, відриваючись від дна. Особливо ефективний такий метод в лові плотви.  Іноді можна змінювати вагу вантажив. Це дозволить ефективно ловити в водоймах, де протягом дня може змінюватися сила течії.

Підсікання і виведення


Строй і жорсткість махового вудилища дозволяють здійснювати підсічку, просто піднявши вудилище так, щоб його вершинка піднялася приблизно на 1 метр. Цього цілком вистачить для того, щоб засікти рибу.
Рибу потрібно відчути. Махова палиця добре передає всі рухи риби. Якщо за Вашими відчуттями на гачку невелика риба, то її можна спокійно витягувати на берег.
Якщо Ви відчуваєте, що чинить опір велика рибина або риба середніх розмірів, то досить підняти вудилище вище і просто гасити її рибки. Будова махового вудилища зробити це цілком дозволяє. Сигналом до того, що риба вже втомилася, буде поступове випрямлення вершинки вудилища.  Форсувати виведення не варто. Занадто великий ризик поломки бланка або обриву оснастки. Досить підтягнути рибу на мілководді і взяти її там в підсак.

Екіпірування


Махова ловля - це ловля на відносно короткій дистанції. Тому всі елементи екіпіровки повинні бути завжди під рукою.

Собираясь на рыбалку, кроме удочек, не забудьте взять с собой:

1. Підсак (сачок, підхоплення). Якщо в інших видах лову іноді можна обійтися і без нього, то Махова ловля без подсачека можлива тільки коли Ви ловите дуже дрібну рибу і шансів на клювання великої риби дорівнює абсолютному нулю. Не варто ризикувати дорогим вудилищем і сподіватися на міцність тонких оснасток. Краще вивести рибу на мілководді і там взяти її в сачок.
2. Садок. Не стану стверджувати, що найнеобхідніша деталь екіпіровки, тому що бувають садки різного розміру, різної довжини. Зазвичай його доводиться тримати на мілководді. Вода там тепліше (особливо влітку), ніж в цілому по водоймі. Риба швидко засинає. Багато рибалок зберігають спійману рибу інакше, не в садку. Але навесні і восени садок дозволяє зберегти рибу живою досить довгий час.
3. Екстрактор. Інструмент, завдяки якому можна витягти гачок з пащі риби навіть якщо вона заковтнула його глибоко. Використовуючи екстрактор, Ви даєте рибі (якщо вона дрібна) шанс на виживання. Велика риба при використанні екстрактора повільніше засинає.
4. Поляризаційні окуляри. Немає сенсу рекламувати користь цього елемента екіпіровки рибалки. Поплавок в маховою оснащенні має досить тонку антену. Розглядати її на дистанції 10-14 метрів складно навіть в штиль. А якщо на воді брижі або хвилі? Якщо Ви ловите в сонячний день? Відблиски на воді просто засліпить Вас. Про нормальної ловлі можна буде просто забути. Поляризаційні окуляри гасять сонячні відблиски. До речі, бувають такі окуляри з діоптріями. Ловлю я за допомогою маху порівняно недовго. АЛЕ скажу, що при нормальних, рівних умовах на короткій дистанції ця вудка може дати фору всім іншим снастей. Так, вона тендітна. Так, антенка поплавка малопомітна. Але риба на тонкі оснастки клює краще. Клювання відбуваються частіше, а, значить, хороший інструмент для лову риби - махова вудка. Специфічний, примхливий, але уловистий. А що нам, рибалкам ще потрібно?

Зображення


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Теги
Ловля маховою вудкою, мах, занедбаність, махове вудилище, форум рибалок
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 

Як правильно цитувати  |  Як вставити зображення  |  Як вставити відео

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Хто зараз на форумі

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Вперед:  
cron
Ви заглянули на форум любителів активного відпочинку. Для використання усіх можливостей форуму ласка увійдіть або зареєструйтеся. Шановні учасники та гості форуму! Запрошуємо обов'язково відвідати наш ФОРУМ На ньому зібрано багато корисного і цікавого! Зворотній зв'язок з адміністрацією