Сьогодні: 03 серпня 2020, 23:00

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 
{ VISITS } Перегляди: 62  Додали в закладки Додали в закладки: 0  Підпищики Підпищики: 0 
Автор Повідомлення
 Повідомлення Cекрети фідера 19 серпня 2017, 19:07
серпня 2017 19 19:07
#1 
Офлайн
Аватар користувача

Автор теми
Стаж: 3 года 6 місяців 7 днів
Повідомлень: 30
Вік: 52

Репутація: 0
Cекрети фідера

*


Останнім часом фідер набув значної популярності і, треба відзначити, популярність цілком заслужену, адже на тлі загального вельми істотного зльоту цін на снасті і прикормку, він залишається, мабуть, одним із самих бюджетних і технічно простих способів лову мирної риби. Фідерісту доступні всі крапки лову, до яких він може докинути годівницю. Чи не є перешкодою погана погода, незручний берег, сильна течія. Витрата підгодовування невеликий, оснащення в'яжуться самостійно, так і у виготовленні годівниць своїми руками нічого складного немає. Багато доночнікі охоче переходять до фідерної ловлі, особливо поспостерігавши за успіхами просунутих колег по захопленню. Але, як довелося неодноразово переконатися мені і більшості моїх товаришів, не у всіх початківців рибалок присутній чітке розуміння специфіки та особливостей фідерної ловлі. На що проходив у серпні минулого року в Дубні відкритому чемпіонаті Москви з фідера ми чимало говорили про це з київськими та московськими спортсменами.


Oснови

*
Для початку давайте розберемося в основних моментах, які роблять фідерні ловлю настільки ефективною, а потім вже поговоримо про ті помилки, які можуть перешкодити цій ефективності досягти.

З першого погляду все просто. Вудилище, кілька змінних вершинок різної твердості, службовців сигналізаторами клювання, волосінь, безінерційна котушка, оснащення та годівниця. Але для того, щоб налаштувати цей ансамбль і змусити його виконати задумане вами, буде потрібно докласти чимало зусиль.Звернемося до сучасної поплавковою лову, як до найбільш поширеного виду риболовного спорту. Чому штекер майже повсюдно витіснив махові вудки, хоча є більш складною в технічному плані і дорогий снастю? Тому що він дав рибалці практично необмежені можливості по управлінню оснащенням, а, отже, і насадкою, на потрібній точці лову. У тому числі на протязі і в складних погодних умовах. Плюс дозволив значно полегшити оснастки, що призвело до істотного збільшення їх чутливості.Основою успішної поплавковою лову є використання прикормки. Техніка і тактика підгодовування можуть бути різними. Спільним є одне - підгодовування повинно бути досить багато, вона має бути присутня в місці лову постійно і розташовуватися на потрібній точці якомога більше компактно. Штекерісти використовують для досягнення максимальної точності спеціальні підгодовувальні чашки. У спортсменів при лові снастю з далеким закиданням (матчева ловля) справжнім майстром вважається той, хто здатний покласти кулі прикормки з рогатки в коло діаметром один метр на відстані 30 - 50 метрів від берега. Робиться все це з однією метою - риба повинна стояти на підгодовування максимально щільно. Чим точніше підгодовування, тим більше концентрація риби і тим швидше піде клювання.

Спробуємо виділити з вищесказаного головне.
А головне - це залучення риби в обрану точку завдяки достатній кількості прикормки, висока чутливість снасті і постійна присутність насадки в зоні лову. І всі ці завдання можна реалізувати за допомогою фідера. Більш того, він дозволяє вести ловлю на значній відстані від берега, там, де риба проявляє меншу обережність.


Точність закидання

Компактне розміщення підгодовування на потрібній точці лову досягається в першу чергу високою точністю кидків. Без регулярного тренування цієї техніки не оволодіти. Однак нерідко доводилося спостерігати на водоймі рибалок, котрі закидали снасть «на око». Смію вас запевнити, що така методика дозволить не залишитися без риби тільки при повсюдному і беззастережне клюванні, іменованому «жор» і випадаючому на частку середньостатистичного рибалки не частіше пари раз на рік.

Щоб істотно зменшити розкид по сторонам (ліво - право) досить вибрати помітний орієнтир на протилежному березі, запам'ятати його гарненько і намагатися виконувати закид строго по наміченої лінії. Для фіксації дальності волосінь поміщається в спеціальний затискач на шпулі котушки. Під час польоту годівниці фідер тримають майже вертикально, злегка відхиляючи його в сторону точки падіння. Вибравши всю волосінь до затиску на шпулі, годівниця, плавно загальмована гнучким вудилищем, впаде в воду тихо і акуратно, а повідок не заплутається. У момент торкання годівницею води можна злегка подати фідер вперед, щоб ще більше пом'якшити падіння.

До речі, рекомендую обов'язково запам'ятовувати кількість оборотів ручки котушки, необхідне для повного вимотування оснастки. При обриві годівниці або заміні вудилища ви легко зможете продовжити ловлю на закормленном місці. Але точний закид це ще тільки половина справи. Важливо, щоб годівниця падала на дно завжди в одному місці, причому саме в тому, що і було намічено після проміру глибини. Тут новачка теж можуть очікувати сюрпризи.На самому початку риболовлі зазвичай виконується якась подоба стартового закорму шляхом серії закидів з годівницею збільшеного обсягу. І дуже часто рибалка годує одну точку, а ловить потім зовсім в інший, навіть не підозрюючи про це. Як же так виходить? Та дуже просто. Якщо при закорм рибалка тримає вудилище спрямованим в бік водойми, а під час лову в своєму розпорядженні його паралельно берегової лінії, то точка лову зміщується в бік берега від підгодованого раніше місця приблизно на довжину вудилища. Щоб цього не сталося, виконуючи закорм, краще діяти за таким же алгоритмом, як і під час лову - після закидання класти вудилище на підставки. І пам'ятати, що подібну помилку можна зробити при промере глибини. Закриваючи після закидання дужку лесоукладивателя, багато за інерцією роблять два-три оберти ручкою котушки. Два обороту на сучасній безінерціонке - це близько півтора метрів. Дистанція лову ще раз скоротилася. Складіть всі ці помилки разом і ось вам результат - при промере знайшли нижню бровку, загодували звалювання, а ловимо на верхній. І дивуємося, що погано клює.

Прикормка

*
Сподіваюся, з точністю все більш-менш ясно. Тепер поговоримо про підгодовування. В цілому відмінностей від поплавковою лову не дуже багато. Широко використовуються сухі суміші вітчизняних і зарубіжних виробників, а також високопоживні компоненти рослинного і тваринного походження.

Основна помилка початківців - сильне перезволоження підгодовування. Набита в годівницю пластілінообразний суміш здатна якось працювати і залучати рибу хіба що на протязі, подібному Ніагарського водоспаду. А тим часом критерії вологості робочої прикормки досить прості. Вона не повинна вилітати з годівниці навіть при потужному занедбаності і не повинна повертатися в годівниці назад на берег після чергової підсічки.Дуже рідко для приготування фідерної прикормки використовуються земля або глина. В поплавці головне призначення грунтів це ускладнення суміші, збільшення часу розмивання на протязі і збіднення підгодовування. Годівниця доставить на дно найлегшу суміш, а час вимивання підгодовування на протязі легко варіювати формою годівниці і щільністю наповнення її підгодовуванням. Збіднення самого місива в фідері може знадобитися вкрай рідко. І потім, для досягнення цієї мети досить просто зменшити розмір годівниці. Набагато частіше доводиться вирішувати зворотну задачу - підтримувати досить високий темп підгодовування, щоб не упустити активну рибу.

Леска

*
Найголовніше зброю фідеріста в боротьбі за підвищення чутливості снасті це використання плетеної жилки. Плетінка має масу достоїнств: мала розтяжність, висока міцність, стійкість до зношування. Завдяки своїй низькій розтяжності вона здатна передати на вершину найменший дотик риби до насадки. Але про деякі особливості її використання завжди треба пам'ятати.Нерідко доводилося спостерігати таку картину. Рибалка завмер над фідером, гіпнотизуючи вершинку в очікуванні клювання. І ось вона трапилася. Різкий кидок тіла, вудилище в руках, потужна широка підніжка - хлоп! І слідом розчарований видих - обрив! Залишається лише розводити руками, розповідаючи сусідам про передбачуване розмірі трофея. А адже плетінка відмінно передає зусилля в обох напрямках і сильна підсікання з нею не потрібна. Як іноді жартують досвідчені фідерісти, досить просто зняти вудилище з підставки. Можливо, для близьких дистанцій і стоячої води цей жарт недалека від істини.Підвищені вимоги плетінка пред'являє і до снастей. Перезабросах в фідерної ловлі виробляються часто, а вага годівниць буває досить значним. Тому кільця вудилища і ролик котушки повинні мати підвищену зносостійкість, а фрикціон - великим діапазоном регулювання і здатністю працювати бездоганно. При виведенні видобутку плетінка, на відміну від звичайної монолески, ривків риби не амортизує. Вся навантаження припадає на вудилище та на фрикціон. І на найслабша ланка - поводок. Он-то найчастіше і не витримує. Тому в процесі виведення фрикціон треба послабити таким чином, щоб при ривках риби котушка здавала волосінь, не піддаючи поводок критичним навантаженням. А ось перед занедбаністю фрикціон навпаки варто затягнути. Адже якщо при потужному силовому кидку шпуля провернеться і здасть волосінь, плетінка може прорізати палець до кістки. Саме тому досвідчені фідерісти радять купувати котушки з прапорцем швидкого регулювання фрикциона, а вказівний палець при лові з важкими годівницями на далеких дистанціях заклеювати пластиром в тому місці, де на ньому при закиданні лежить Леска.

Оснащення для фідера

Застосування в фідерних оснащеннях спеціальних трубочок-протизакручувачів не є помилкою, але істотно погіршує чутливість і в деяких випадках відлякує рибу. Та й взагалі в сучасному фідері варіанти оснасток, в яких волосінь проходить всередині трубочки або годівниці, якось не прижилися. Багато моїх знайомих досвідчені фідерісти переконані, що чим менше деталей в оснащенні, тим краще і стабільніше вона працює.

Саме тому найбільшого поширення набулипатерностер (оснащення Стіва Гарднера), а также [b]симетрична[/b] и несиметрична петлі. Крім простоти конструкції, вони мають ще одна схожість - кінцевою точкою всіх цих оснасток є годівниця, а поводок кріпиться трохи вище. При цьому навіть обережні клювання безперешкодно передаються на вершину вудлища. Але тільки в тому випадку, якщо вона підібрана правильно.
*
*
*


Кілька практичних порад

Жорсткість вершинки повинна відповідати вазі годівниці і загальних умов лову. Використання як надмірно грубої, так і занадто м'якою вершинки призведе до погіршення чутливості снасті. У тому випадку, коли ловля ведеться на водоймах зі стоячою водою, вершинка в робочому положенні повинна бути лише злегка вигнута. На пристойному протягом такого положення, швидше за все, добитися не вийде. Але і бути згорнутої в дугу разом з вудилищем вона не повинна. Вага годівниці підбирається таким чином, щоб закид на потрібну дистанцію можна було виконати без надмірного напруження, а оснащення чітко фіксувалася в точці лову. Занадто важка годівниця буде якорем лежати на дні, а надто легка - постійно зміщуватися з підгодованого місця.Чи не найбільш правильним рішенням буде починати освоєння нової для себе снасті в занадто важких умовах - на водоймах з сильним або змінним плином, складним рельєфом, великою шаром мулу на дні, а також в місцях, що вимагають дуже далекого закидання. Краще для цієї мети вибрати стоячий водойму з чистим, пологим берегом, рівним дном і достатньою кількістю риби.Окремо хотілося б зупинитися на помилках, типових для рибалок, які прийшли до фідерної ловлі через класичну донну снасть. Найголовніше оману в тому, що, використовуючи кілька вудлищ, можна зловити набагато більше риби. Це не так. Конструкція фідерних оснасток не розрахована на самоподсечку. Рибалка постійно повинен перебувати поруч з вудилищем і підсікати негайно. Та й годувати ефективно кілька точок у початківця навряд чи вийде, навіть якщо він розмістить все вудилища на одній підставці.Ніякої користі не буде від застосування в фідерної оснастки двох і більше повідків. А будуть постійні захлести, порожні клювання і в підсумку - втрата дорогоцінного часу. Частенько за звичкою багато хто продовжує користуватися надто товстою волосінню. У фідері від неї одна шкода. Знижується чутливість снасті, зменшується дальність закидання. На протязі висока парусність волосіні великого діаметра змушує користуватися більш важкими годівницями.Найпоширеніша помилка в тактичному плані - це закинути снасть у воду, сісти поруч і терпляче чекати клювання. Будь-негативний результат - відсутність клювань, непомітно смакота насадка, холості підсічки - повинен негайно спонукати рибалки до активних дій з пошуку рішень. Навіть незначні зміни в оснащенні, наживки, прикормки, дистанції лову здатні докорінно змінити ситуацію. Постійна робота зі снастю, пошук і експерименти не тільки сприяють поліпшенню клювання, але і дозволяють придбати безцінний особистий досвід.Не хочу, щоб у читачів склалося враження, що я противник донок в принципі. В умілих руках розбирається людини вона перетворюється в ефективну зброю. Більш того, скажу, що бували випадки, коли доночнікі значно обловлюваних фідерістов. У середній смузі такі факти найчастіше відзначалися на Карасьова і коропових водоймах. Однак варто врахувати, що ловля в подібних умовах любителями фідера поки вивчена слабо. Але в самий найближчий час ситуація зміниться. Багатий зарубіжний досвід і темпи розвитку фидерного спорту дозволяють говорити про це з великою впевненістю.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Теги
Опис основ фідерної ловлі, нюанси і секрети успішної риболовлі
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 

Як правильно цитувати  |  Як вставити зображення  |  Як вставити відео

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Хто зараз на форумі

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Вперед:  
cron
Ви заглянули на форум любителів активного відпочинку. Для використання усіх можливостей форуму ласка увійдіть або зареєструйтеся. Шановні учасники та гості форуму! Запрошуємо обов'язково відвідати наш ФОРУМ На ньому зібрано багато корисного і цікавого! Зворотній зв'язок з адміністрацією